Eduki nagusira joa

Nabigazio-menura joan

Kontsumo taldeak

Gaur egun, oso esku gutxietan dagoen agro-industriak ekoizpen, banaketa eta kontsumo eredua ezarri eta elikagaien merkatua kontrolatzen du. Egoera honek, nekazariak baldintza duinetan bizi ahal izatea eragozten du eta herritarrei kalitate eskaseko elikagaiak jatera behartzen gaitu

Eredu horren aurrean jarrera aktiboa hartu beharra daukagu eta baserritarren eta herritarren artean aliantzak sortu behar ditugu. Horrekin gure elikadura bermatu nahi dugu, multinazionalen eta bere morroi diren politikarien eskutan utzi beharrean. Guk erabaki nahi dugu gure dirua eta lana nori eman.

Gauza asko daude jokoan: baserrien bizi-iraupena, gure osasuna, naturaren oreka… eta guztien gainetik: askatasuna. Beraz, gure biziaren jabe izatea nahi dugu, guk erabakitzea zer nahi dugun jan, nola ekoiztua izango den eta nork ekoiztua; gure nahien eta kulturaren arabera, ez enpresa batzuen interes komertzialen arabera.

Gipuzkoako Kontsumo taldeei buruzko informazio zabalagoa nahi baduzu, basherri.wordpress.com bisitatu.

Tolosako kontsumo taldea

Mutrikuko kontsumo taldea

Egiako Kontsumo taldea

Azkoitiko kontsumo taldea

Antzuola

Antzuolako kontsumo taldea

Aramaio

Aramaioko kontsumo taldea

Aretxabaleta

Aretxabaletako kontsumo taldea

Arrasate

Askasibar kontsumo taldea

e. askasibar@yahoogroups.com

Arrasate

Zuloeta

e. zuloeta@yahoogroups.com

Arrasate

Arrasateko kontsumo taldea - Zuloeta

Ataun

Ataungo kontsumo taldea

Azpeitia

Azpeitiko kontsumo taldea

e. azpeitiko@gmail.com

Beasain

Beasaingo kontsumo taldea

Bergara

Bergarako kontsumo taldea

w. bergarakobasherritaldea.blogspot.com

Deba

Debako kontsumo taldea

Eibar

Azataporrua Eibarko kontsumo elkartea

Elgoibar

Elgoibarko kontsumo taldea

e. elgoibarkobt@gmail.com

Hernani

Hernaniko kontsumo taldea

e. hernaniko@gmail.com

Hondarribia

Hondarribiko kontsumo taldea

t. 605742275

Legazpia

Legazpiko kontsumo taldea

Meaka

Aldatsa baratza

e. aldatsa@riseup.net

Oiartzun

Arraztalo

e. arraztalo.kt@gmail.com

Soraluze

Soraluzeko kontsumo taldea

Usurbil

Usurbiltzen

e. usurbiltzen@gmail.com

Zarautz

Zarautz kontsumo taldea

Zizurkil

Aiztondoko bailarako kontsumo taldea

e. aiztondoko@gmail.com

Zumaia

Zumaiako kontsumo taldea

e. zumaiakobt@gmail.com

albisteak

Denak ikusi.

agenda